Digitalhousepower doo firma je, koja građanima Subotice jeste nepoznata iz prostog razloga što je iz Beograda ali je ista ta firma već u dva navrata uradila subotički gradski sajt, ovaj drugi put po ceni od čak 200.000 evra.
Naime, firma Digitalhousepower 2021. godine izrađuje gradski sajt po ceni od 8000 evra ali 05. februara dolazi do hakovanja istog, nekoliko meseci pre lokalnih izbora, na kojem se kao što znamo nalaze veoma važne informacije za građane Subotice, kao i veoma važne odluke i ugovori, kaže Ivan Rakić, zamenik predsednika GO SSP-a i ističe da su zbog sumnji na koruptivne radnje poslali zahtev subotičkom SUP-u i odeljenju za visokotehnološki kriminal da iste, ukoliko ih je bilo i ispita.
Ako vam neko uradi loš posao on je kriv ali ako tog nekog angažujete ponovo onda ste krivi vi, jasan je Laslo Čisar, predsednik IO GO SSP-a koji potom iznosi i podatak da je firma praktičnom drugim poslom nagrađena dobivši posao za izradu ovoga puta digitalne platforme za vizualizaciju i bezbednost informacionog sistema gradske uprave.
Opravadane su sumnje da sajt izrađen u wordpress-u ne može da košta, ni u jednom slučaju 20 miliona dinara, pre svega jer je template za sajt kupljen po ceni od 59 dolara i korišćen je već 1415 puta za izradu drugih sajtova, kaže Rakić i ističe da i ovaj sada više nego skup sajt i mnoštvo grešaka i manjkavosti.
Rakić još tvrdi da firma koja raspolaže osnivačkim kapitalom od 3000 dinara ima bliske veze sa sekretarom sekretarijata za opštu upravu i zajedničke poslove Petrom Pantelincem i izražava sumnju da je pomenuta osoba učestvovala u pregovorima za ovaj posao i verovatno za isti bila nagrađena.
Za izradu platforme firma Digitalhousepower u vlasništvu Stefana Radonjića iz Beograda, koja je svojim referencama, valjda, garantovala bezbednost starog sajta koji je da odsetimo hakovan, za izradu novog od grada bez javne nabavke dobija neverovatnih 14,4 miliona dinara i naravno to nije sve. Za obuku onih koji će na sajtu raditi izdvojena je suma od 82.500 dinara a za dodatnu forenziku i usluga analize još 4,8 miliona dinara.
Rezultat svega je sajt koji ne ispunjava ni minimalne kriterijume bezbednosti koji u realnom svetu bez nadograđivanja košta najviše do 2000 evra, rekao je još Rakić a potom pozvao nadležne institucije da počnu da rade svoj posao.