Direktorica od kuće putem video nadzora „špijunira“ zaposleneIako je direktorka Srednje medicinske škole zbog ozbiljno ugroženog zdravstvenog stanja na bolovanju za šta je i dostavila doznaku do 26. februara, ona je ipak prisustvovala sastanku Školskog odbora, što se dakako smatra zloupotrebom prava na odsustvo zbog sprečenosti za rad.
Profesori u obustavi ove škole u saopštenju koje nam je prosleđeno ističu da direktorica sastanke Školskog odbora zakazuje nepoštujući ustaljene korake po kojima njima prethode sastanci Nastavničkog veća i Saveta roditelja, dok se od roditelja u neformalnoj grupi Saveta očekuje da manipulišu rezultatima ankete.
Nakon sastanka Školskog odbora, u večernjim satima, zaposleni putem mejla bivaju pozivani da uz JMBG i potpis izvrše izjašnjavanje o tome da li su za nastavu ili obustavu nastave, iako je u više navrata napismeno obaveštena o broju nastavnika koji su u obustavi.
Sastanak Školskog odbora, pored navedenih nepravilnosti, ukazao je na mnogo OZBILjNIJE oblike kršenja zakona. Direktorka škole je na sastanak donela fotografije sa školskog video-zapisa, nakon čega se ispostavilo da ona video-nadzor škole ima povezan sa svojim mobilnim telefonom, i kod kuće na bolovanju gleda preko kamere zaposlene i učenike škole i čuva zapise kojima manipuliše. Postavlja se pitanje o bezbednosti poverljivih podataka sa video-nadzora, kako zaposlenih, tako i učenika (od kojih je većina maloletna), ako direktorka nadzor ima povezan sa mobilnim telefonom koji napušta zgradu škole.
Na sajtu škole obavezno je da bude postavljen Godišnji plan rada škole za svaku godinu koji usvaja Školski odbor na sastanku u septembru. To je krovni pravilnik kojim se definiše školska godina i kao takav je obavezujuć za sve. U Planu je naveden i aktuelni sastav Školskog odbora, pojedinačno navedeni članovi iz reda nastavnika, roditelja i lokalne samouprave. Uvidom u tu listu, utvrđeno je da roditelji koji su na njoj navedeni uopšte NE ZNAJU da su u Školskom odboru, da nisu pozvani ni na jedan sastanak i da se umesto njih pozivaju drugi roditelji. Kako je Školski odbor organ upravljanja školom, njegov sastav se usvaja na sednici Skupštine grada i ne može biti nasumično menjan. Na osnovu ovog saznanja, svi zaključci doneseni na dosadašnjim sastancima Školske uprave mogu se smatrati nelegitimnim.
Uzimajući u obzir sve navedeno, kao i činjenicu da direktorka škole u ovim danima ne nalazi za shodno da stoji uz učenike i svoj kolektiv, a pri tom je odgovorna za ozbiljna kršenja zakona, postavlja se pitanje kako je moguće da nakon ovoga nastavi biti direktor. Na početku mandata je dobila samo 11 glasova podrške od kolektiva, i u prvoj kriznoj situaciji se pokazalo da njoj nastavnici i učenici nisu prioritet. U njenom odsustvu kolektiv je uspostavio zajedništvo, nema lidera ni ličnih interesa, postoji samo motivacija da se podrže deca i studenti u borbi za bolje sutra.