Данас у јутарњим сатима грађани месних заједница који имају воду лошег квалитета а и они који у летњим месецима воду готово да и немају дошли су до капије ЈКП Водовод и канализација али даље нису могли. У одласку до диспечера па чак и до благајне спречио их је портир који се представио као СВМ а и полиција која је стајала пред истом.
Вода је право, а не луксуз? -реторичко питање свакако али у нашем граду питање на које ћете углавном остати без одговора.
Двадесет година је евидентан проблем са водом која је наранџаста а тренутно смо проблем решили куповином филтера који мењамо на сваке две недеље, каже једна суграђанка и додаје да им је након неколико обраћања стигао одговор из предузећа да кривица није њихова него да је проблем у улици која је слепа.
Котао за гас од количине рђе која се накупила из воде престао је да ради након две недеље а мајстор је из њега извадио две шаке каменца, тврди једна од суграђанки која је данас дошла пред предузеће како би изразила своје незадовољство.
И док су суграђани који воду имају у пластичним флашама остављали зелену и жуту течност која нам свакако није личила на воду мештани Таванкута су пред капијом овог предузећа симболично остављали празне флаше.
Дуги низ година имамо проблем са несташицом воде, како због суша али и због ископина из којих се односи велика количина песка за нову, брзу пругу, каже нам Маринко Францишковић и додаје да су задње две године бунари потпуно пресушили а вода када је има је наранџасто-зелена.
Поѕмене воде су пале ниће а људи су принуђени да буше нове бунаре који нису јефтини али само тако могу спасити своју стоку и усеве, додаје још Маринко и закључује да је Таванкут слепо црево јер у њему живи доста Хрвата, који судећи према реторици коју користи власт њој нису блиски.
Ми имамо вртић у Таванкуту али зна се зашто се он не отвара док су родитељи принуђени да децу дају на чување приватно или бабама и дедама од којих неки још увек раде. И водовод у Таванкут зато неће скоро, кажу Францишковићи и додају да се вода претходних година углавном обезбеђивала подобним СНС мештанима. Пре две године решена је и цистерна али то свакако није било решење па смо били принуђени да продајемо животиње, каже још мештанин Таванкута који је прошле године, о свом трошку, ископао дубљи бунар и нада се да ће за једно време имати довољно воде.
- век ? Таванкут без воде а на нама је да закључимо да је вода ипак луксуз.
Највећи блокадери, ширитељи мржње отишли просипати памет за воду. Нико у селу их не подноси.