Zbog bezednosti dece prinuđeni smo da obustavimo nastavu što znači da ćemo u školu dolaziti ali nećemo držati časove, kaže jedna od zaposlenih u školi dodajući da 47 zaposlenih od ukupno 83 nisu uspeli da od direktorice dobiju odobrenje da časovi traju 30 minuta, što zakonski štrajk svakako podrazumeva.
Direktorica nam je odgovorila da Školski uprava nije odobrila skraćene časove, dodaje još ova zaposlena, iako po Zakonu o štrajku, kada se za njega odlučilo više od polovine zaposlenih ona to jeste u obavezi.
Ispada da će tri nastavnika da čuvaju decu koja pohađaju više razrede u onih preostalih 15 minuta jer mi to ne smemo a direktorica ne može provoditi u školi ceo dan. To je nemoguće i bezbednost dece je ugrožena zato insistiramo da se časovi skrate.
Odlaganje skraćenja časova, kako saznajemo, može biti i želja da se na listi Ministarstva, škola ne pojavi da je u štrajku a to se dešava samo ako su časovi skraćeni. Poen više negde , nekome pokazuje da je bezbednost dece na drugom mestu a u jednoj školi u Subotici direktorica je čak zadužila spremačice da čuvaju dece. S obzirom da to svakako nije bilo rešenje nastavnici su nemajući kud u štrajku ali sa zvonjenjem na svakih 45 minuta.
Osnovne informacije zaposlenom koji želi da stupi u štrajk u obavezi je da da pravnik koji je svakako i jedina osoba koja na dan odluke Štrajkačkog odbora može da odštampa broj zaposlenih iz Centralnog registra obaveznog socijalnog osigiranja (CROSO) a na osnovu kojeg će se jasno videti broj zaposlenih u obrazovnoj ustanovi. Na taj način neće dolaziti do manipulacija brojevima zaposlenih kao i većinom odnosno manjinom za ili protiv skraćenih časova.
Ocigledno da je direktorki bitnihe sve drugo – sem bezbednosti dece. U to sam se uverila lično pre dve godine.
Još bih napomenula da njena drugarica Mikićevka vrši pritisak na svoj kokektiv…. oni još uvek rade 45…. SNS škola