Куд’ ли се дену 40 милиона?

Суфинансирање медијских пројеката из буџета града могло би се још назвати и празнично даривање, јер поклони који неки суботички функционери добијају од својих пријатеља и сарадника, у виду торбица, сатова скупљи су него пројекат којим би на годишњем нивоу требало да се помогне медијској кући јер извештава и информише грађане.

Елем, од скромног „буџетића“ који ове године износи 4,6 милиона динара намирила се Снежана и нешто више патуљака док су се они главни, можемо да претпоставимо ипак „намирили“ али не транспарентно.

Нове Суботичке новине које веровали или не, још увек излазе у тиражу „лимитед едитион“, одржавајући се на апаратима кроз огласе града који је у обавези да исте објави у неколико медија, добиле су поклон „ваучер“ од милион и 200 хиљада динара а на основу којег ће имати обавезу да реализују пројекат „И село живи ИИ“. Верује се да села бар у околини Суботице живе али само у текстовима Суботичких новина (нових или старих) које на срећу чита само зла маћеха и неколико њених поданика.

У духу пристојног опхођења према „колегама“  констатујемо да је високо рангиран пројекат “Суботица данас” Агенција за некретнине Снома добио 410.000 динара  који ће у свом стилу обавештавати грађане када ће  и који део града остати без струје или воде и тако оправдати исти.

По 400.000 динара добили су Фондација Панонија и Диновизија као и непрофитна организација Артлине Соње Русић односно некадашње директорице К23. Хрватско удружење Цро-неwс и удружење новинара Цро инфо добили су по 150.000 динара док је Фондација Панонија овај пут за пројекат „Спортски живот Суботице“ добила још 200.000 динара.

Фотографска радња Ноах агенцy добила је 150.000 динара за пројекат Суботица инфо 2024 док је суботички бесплатни огласник за пројекат о месним заједницама већ трећу годину за редом добио 150.000 динара.

150.000 динара као поклон ваучер добило је у удружење Инфо иницијатива док је 024 медиа доо за пројекат „Они долазе“ добило 100.000 баш као и Буњевачки омладински центар за пројекат „Сламарство као традиција“.

Из равноправне и поштене поделе овог сиротињског буџета ваљда из „етичких разлога“ искључени су медији који су остатак новца  до оног прошлогодишњег буџета  верујемо свакако добили али на она мала „режимска врата“.

Нејасно је и отворено питање зашто се ниједан медиј, политичка партија или организација нису поставили питање „Куд ли се денуо остатак новца?“ и колико су наши сеоски прорежимски медији добили новца кроз канале суботичких поѕемних вода односно кроз јавне набавке до 990.000 динара?

Леаве а Реплy

Yоур емаил аддресс wилл нот бе публисхед. Реqуиред фиелдс аре маркед *