Kud’ li se denu 40 miliona?

Sufinansiranje medijskih projekata iz budžeta grada moglo bi se još nazvati i praznično darivanje, jer pokloni koji neki subotički funkcioneri dobijaju od svojih prijatelja i saradnika, u vidu torbica, satova skuplji su nego projekat kojim bi na godišnjem nivou trebalo da se pomogne medijskoj kući jer izveštava i informiše građane.

Elem, od skromnog „budžetića“ koji ove godine iznosi 4,6 miliona dinara namirila se Snežana i nešto više patuljaka dok su se oni glavni, možemo da pretpostavimo ipak „namirili“ ali ne transparentno.

Nove Subotičke novine koje verovali ili ne, još uvek izlaze u tiražu „limited edition“, održavajući se na aparatima kroz oglase grada koji je u obavezi da iste objavi u nekoliko medija, dobile su poklon „vaučer“ od milion i 200 hiljada dinara a na osnovu kojeg će imati obavezu da realizuju projekat „I selo živi II“. Veruje se da sela bar u okolini Subotice žive ali samo u tekstovima Subotičkih novina (novih ili starih) koje na sreću čita samo zla maćeha i nekoliko njenih podanika.

U duhu pristojnog ophođenja prema „kolegama“  konstatujemo da je visoko rangiran projekat “Subotica danas” Agencija za nekretnine Snoma dobio 410.000 dinara  koji će u svom stilu obaveštavati građane kada će  i koji deo grada ostati bez struje ili vode i tako opravdati isti.

Po 400.000 dinara dobili su Fondacija Panonija i Dinovizija kao i neprofitna organizacija Artline Sonje Rusić odnosno nekadašnje direktorice K23. Hrvatsko udruženje Cro-news i udruženje novinara Cro info dobili su po 150.000 dinara dok je Fondacija Panonija ovaj put za projekat „Sportski život Subotice“ dobila još 200.000 dinara.

Fotografska radnja Noah agency dobila je 150.000 dinara za projekat Subotica info 2024 dok je subotički besplatni oglasnik za projekat o mesnim zajednicama već treću godinu za redom dobio 150.000 dinara.

150.000 dinara kao poklon vaučer dobilo je u udruženje Info inicijativa dok je 024 media doo za projekat „Oni dolaze“ dobilo 100.000 baš kao i Bunjevački omladinski centar za projekat „Slamarstvo kao tradicija“.

Iz ravnopravne i poštene podele ovog sirotinjskog budžeta valjda iz „etičkih razloga“ isključeni su mediji koji su ostatak novca  do onog prošlogodišnjeg budžeta  verujemo svakako dobili ali na ona mala „režimska vrata“.

Nejasno je i otvoreno pitanje zašto se nijedan medij, politička partija ili organizacija nisu postavili pitanje „Kud li se denuo ostatak novca?“ i koliko su naši seoski prorežimski mediji dobili novca kroz kanale subotičkih podzemnih voda odnosno kroz javne nabavke do 990.000 dinara?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *